گوناگون

ترمووود چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ترمووود چیست؟ ترمووود که به عنوان الوار با حرارت نیز شناخته می‌شود ، یک ماده چوبی پایدار است که با استفاده از عملیات حرارتی بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید می‌شود.

نحوه تولید ترمووود چگونه است؟

ترمووود با حرارت دادن چوب نرم اسکاندیناوی به دماهای مختلف از ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه در کوره‌ های ویژه محفظه به مدت ۹۶ ساعت ایجاد می‌شود. بخار به عنوان یک گاز محافظ استفاده می‌شود و به جلوگیری از شکافتن چوب در طول فرآیند کمک می‌کند.

ترمووود چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌های این فرآیند باعث تغییرات شیمیایی و ساختاری در داخل چوب می‌شود که در نتیجه برخی از ویژگی‌ها و کیفیات آن را تغییر می‌دهد. برخی از ویژگی‌هایی که باعث ایجاد چنین محبوبتی می‌شوند شامل موارد زیر است: 1. ابعاد پایدار: گرمای فشرده چوب در طول تولید خود در داخل هسته خشک می‌شود و باعث می‌شود که همه رطوبت و رزین از چوب جدا شوند. بنابراین ترمووود به تغییر ابعاد در رطوبت به اندازه چوب غیر عمل‌آوری‌شده واکنش نشان نمی‌دهد ( خطر تورم ، ترک برداشتن و انقباض کاهش می‌یابد ) ، که به آن اجازه می‌دهد تا شکل خود را بهتر حفظ کند. این نوع چوب همچنین شیره و یا صمغ را حتی در دماهای بالا ترشح نمی‌کند.
 2. دوست دار محیط زیست: برای تولید ترمووود از استاندارد PEFC جنگلها استفاده می شود. و از آنجا که هیچ مواد شیمیایی یا مواد خارجی در طول تولید آن دخیل نیستند ، ترمووود یک ماده دوست‌دار محیط‌ زیست است که با استفاده از روش‌های طبیعی تولید می‌شود.
 3. مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ‌: به خاطر فرآیند گرمایش پایین همی سلولز ، چوب حاوی مواد مغذی مناسب برای ایجاد پوسیدگی و رشد قارچ‌ هاست.
 4. طول عمر زیاد: زمانی که چوب با گرما فرآوری می‌شود ، طول عمر متوسط آن طولانی است و میزان آن به گرمای دقیق چوب بستگی دارد که چه مدت انتظار می‌رود زنده بماند ، اما به طور کلی هر چه دما بیشتر باشد ، طول عمر طولانی‌ تر خواهد بود.
 5. تقویت عایق: خواص عایق بودن چوبی که با حرارت فرآوری شده‌ است بسیار بیشتر از چوب فرآوری نشده است و به طور گسترده خواص عایق آن را بهبود می‌بخشد.
 6. امکان بازیافت: برخلاف سایر چوب ها، ترمووود را می‌توان دور ریخته یا بازیافت کرد وقتی که دیگر نیازی به آن نیست.

 

مصارف متفرقه

اصلاح حرارتی چوب خواص چوب را بهبود می‌بخشد و در نتیجه گستره وسیعی از کاربردها را پیش روی ما قرار می‌دهد که در آن چوب می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. دامنه وسیعی از ویژگی‌های سودمند آن ، مواد را قادر می‌ سازد که برای اهداف داخلی و هم خارجی مورد استفاده قرار گیرند.

محصولات مرتبط با چوب را در اینجا ببینید

کاربردهای خارجی

مقاومت بالای آن در برابر رطوبت و پوسیدگی ، آن را به یک ماده عالی برای پروژه‌های خارجی تبدیل می‌کند. برخی از محبوب‌ترین کاربردهای خارجی آن عبارتند از:

 • روکش خارجی
 • دکوراسیون

موارد استفاده داخلی

ظاهر جاذب و حذف رزین به این معنی است که این چوب برای پروژه‌های داخلی نیز ایده‌آل است، مانند:

 • پوشش داخلی
 • سونا
 • مبلمان
 • کفپوش

ظاهر پوششی ترمووود

رنگ معمولا در طول زمان تحت تاثیر گرما قرار می‌گیرد. به علت چگالی‌های سافت وود مختلف ، تغییر رنگ کمی در ترمووود وجود خواهد داشت ، اما به طور کلی ، وقتی در معرض دمای بیشتر قرار داده شود ، کمی تاریک‌ تر می شود.

عملیات تعمیر و نگهداری ترمووود

بر خلاف سایر مصنوعات چوبی ترمووود احتیاجی به تعمیر و نگهداری آنچنانی ندارد و نگهداری آن الزاما فقط به برخی اقدامات سطحی ختم می شود. برخی افراد انتخاب می‌کنند که یک روکش , لکه یا رنگ اضافی را به چوب خود اضافه کنند تا رنگ خود را غنی کنند اما اگر این کار درست انجام نشود, چوب به طور طبیعی به رنگ خاکستری نقره‌ای ( شبیه به چوب سدر یا صنوبر ) تغییر خواهد کرد.

قیمت ترمووود

قیمت ترمووود به طور کلی ارزان‌تر از اکثر مصنوعات چوبی است که آن را یک ماده بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و محبوب برای اغلب مالکان و توسعه دهندگان می‌سازد. فرآیند تولید شامل هیچ مواد شیمیایی نمی‌شود ، به این معنی که تولید آن بسیار ارزان‌ تر است.

با این حال ، برای دریافت بهترین قیمت‌ های ترمووود ، ما به شدت توصیه می‌کنیم که یک نقل‌ قول از یکی از متخصصان الوار ما دریافت کنید. مهم نیست که چقدر چوب نیاز دارید و یا پروژه‌ای که در حال انجام آن هستید ، تیم دوستانه ما بیش از آن خوشحال خواهد شد که به شما کمک کند. ما مشتاق و مطمئن هستیم که قادر به ارائه بهترین ارزش برای همه مشتریان خود هستیم ، پس مطمئن شوید که با ما برای بهترین مشاوره و کمک در مورد پروژه خود تماس می‌گیرید.

قفسه های متنوع چوبی را در اینجا ببینید

اگر کاملا ً مطمئن نیستید که آیا ترمووود مناسب‌ ترین مواد چوبی برای پروژه شماست ، لطفا ً دست‌ پاچه نشوید. ما طیف وسیعی از انواع درختان را تامین می‌کنیم ، بنابراین هر آنچه که پروژه شما شامل آن است ، ما مطمئن هستیم که یک گونه مناسب چوبی مناسب داشته باشیم که به شما کمک می‌کند نتایجی را که بعد از آن هستید به دست آورید. تیم ما همچنین قادر خواهد بود درباره تدارکات ساخت‌وساز شما بحث و تبادل نظر کند و به شما کمک کند مطمئن شوید که هر چیزی که نیاز دارید را دارید.

امروز با ما تماس بگیرید تا درباره پروژه تان صحبت کرده و متوجه شوید که چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *